Salatalık yiyen Şirin
Biraz salatalık kemirmek hepimize iyi gelir dostum..

Bebeklerin başına ne geliyorsa gözümüzü dört açamamamızdan ve bir anlık dalgınlıklarımızdan geliyor. Bazen bebeğin bir hareketi yapıp yapmayacağını kestiremiyoruz, aklımıza dahi gelmeyebiliyor. Bugün benim başıma geldiği gibi maalesef.. Aklıma geldikçe çok üzülüyorum ve o sahneyi defalarca yaşıyorum.

Kızımla parka gitmek üzere dışarı çıktık. Arabadan bebek arabasını aldım. Bebek arabasında üzerine oturduğu örtüyü yeni yıkamıştım, üzerine geçirmek için Şirin’i de bu esnada araba koltuğuna oturttum ve tabi ki dibimde olduğu için kemerini bağlamadım!! Elinde oyuncağı var, bir yandan oyuncağıyla oynuyor, bir yandan da ben ona birşeyler anlatıyorum, bana da laf yetiştiriyor, sesler çıkarıyor. Ara sıra göz ucuyla bakıyorum ona. Tam işimi bitirmek üzereydim ki bir baktım yere doğru eğilmeye çalışıyor ve tepetaklak düşmek üzere! Tam yanında olduğum için derhal uzandım ama ellerimden kayarak yere düştü. Atlamasaydım tepetaklak düşecekti, uzandığım için kontrollü bir şekilde düşmüş oldu, o kadar sert düşmedi ama yine de çok ağladı. Elim ayağım boşaldı benim de. Bir süre ağladı böyle ve neyse sakinleşti. Arabasına yerleştirdim, parka doğru yola koyulduk ama Şirin’in keyfi kaçtı, mızıldanıyor filan. Parka kadar kucağımda götürdüm onu sonra, o suçluluk duygularıyla ve kafamdan geçen milyon tane felaket senaryolarıyla 🙁 Parka geldikten sonra normal bir Şirin oldu yine, sesler çıkarıyor, çığlıklar atıyor, salatalığını kemiriyor, kıkırdıyor ve tabi ki insanlarla ziyadesiyle iletişime giriyor.  Onu öyle görmek dünyanın en güzel hissini yaşatıyor bana..

7.ayını yeni bitirdiğinde tepetaklak düşmüştü bu sefer. Yere çok hızlı çarpmamıştı ama yine de çok ağlamıştı. Doktorunu aramıştık. Eğer ki düşer düşmez ağladıysa iyi birşey bu dedi. 2-3 gün gözlemleyin, ani uykuya dalma, çok uyuma, uyumama, dalma, kusma gibi şeyler yaşarsa gelin demişti. Yine 2-3 gün gözlemleyeceğim. Umarım bu son olur..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *