beautiful_baby_sleeping_with_home-1920x1200

Sevgili küçük kızımın uykuları 3. ayı tamamladığından itibaren 4. ayını bitirene kadar harikaydı diyebilirim. Akşam, banyosunu yapar yapmaz yatırıyorduk, sabah 6-7’ye kadar deliksiz uyuyabiliyordu. Çok zaman deliksiz olmasa da şöyle bir yan çevirince filan kendiliğinden geri dalıyordu. Eşimle kendimize zaman ayırabilmeye başladık o zaman, artık o uyur uyumaz biz de cumburlop yatağa girmiyorduk. Onu yatırıp en az 2 saat filan hoşpeş ediyorduk. İnsan olduğumuzu yeniden anımsar olmuştuk 🙂 Şimdi 6. ayını tamamlamak üzere ve 2-3 haftadır gece uykuları bozuldu. Çok fazla uyanıyor. Mesela 04.00’da uyanıyor, emziğini veriyoruz derhal dalıyor. Sonra 04:15’te geri uyanıyor.. Sonra 04:22 filan gibi 1 saatte 5-6 kere kalktığı oluyor. Uyudu diye güvenip yatıyorum, bir daha uyanmış.. Öyle olunca zombiye bağlıyoruz gün içerisinde. Baş ağrılarım dayanılmaz bir hal alıyor. Benim için de dalıp uyanmak ayrı bir ızdırap. Bilsem mesela, kalkış saatim 4 mü? Ha, bileyim de, sineye çekerim o zaman:) Ama bana uyumuş numarası yapıp 5 dakika sonra geri uyanırsan, benden hayır bekleme arkadaş.. 😛

Şaka bir yana, 6. ay bebeklerin bağlanma ayıymış ve ayrılık anksiyeteleri olurmuş. Geceleri uyanıp orda mıyız değil miyiz diye bizi yokluyor yani arkadaş. Yoklasın bakalım. Ordayız..

Bir de huyu suyu, yaşadıkları  ve yaşattıkları günden güne farklılık gösterecek. Bazı geceler uyandığında oyun oynamak istercesine kalkıyor, o zaman anlıyoruz ki içtimaya çekilmişiz. Bazı geceler ıkınıyor yarı uyanık yarı uyur olarak; o zaman da ufak ufak katı gıdaya geçiş yaptığımız için gaz sancıları yaşadığını anlıyoruz. Her gün bir diğerinden değişik, bir o kadar da aynı..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *